Sunday, September 28, 2025

Illbruck | wind , water –en luchtdichte bouwaansluitingen

Polyclose review:

 

Tremco Illbruck, Duitse fabrikant en specialist in luchtdichte  tapes , folies en afdichtingsproducten presenteerde  zich op polyclose  met  een stevige “illbruck” stand  .van 70m²

 

Illbruck  introduceerde  oplossingen voor de uitstaande plaatsing van schrijnwerk en vliesgevels.

Met de opkomst van BEN –bouwen en het  vereiste  S-peil  31, zien we bij onze klanten verandering in aanpak van de inbouwwijze van het schrijnwerk  en de luchtdichtheid van de bouwaansluiting. Hierin ondersteunen we de constructeur en plaaster, bedoeling is een efficiënte lucht –en waterdichte oplossing aan te bieden, aldus Jeroen van der Kleij , technical manager  bij tremco illbruck.

Zo biedt illbruck producten en productcombinaties aan die wind, water- en luchtdichtheid  garandeerden.

 

 


Enkele speerproducten op Polyclose 2018:

 

illbruck ME220 met bijpassende zwarte epdmlijm OT015

Deze zeer dunne EPDM membranen garanderen een waterdichte aansluiting. Vooral  onderaan de gevel of bij een schuifraam worden de illbruck  ME220 EPDM-membranen aangeraden.  Epdm is een materiaal met een erg hoge dampdiffusieweerstand (100% waterdicht) , een hoge luchtdichtheid en een goede weers- en uv-bestendigheid


Illbruck SP925 afdichtingscoating

Dit vloeibare membraan wordt ingezet om via de buitenzijde van het binnenspouwblad, de aansluiting tussen schrijnwerk en binnenblad blijvend lucht- en waterdicht te maken.

Dit  vloeibare membraan op polymeerbasis vormt na uitharding een elastische film die naden en kieren in aansluitingen duurzaam afdicht. De coating wordt uitgespoten met een klassiek 600ml worstenpistool en kan vervolgens met een borstel worden uitgesmeerd.

 


Illbruck  ME508 vliesfolie voor binnen en buiten ( luchtdicht en slagregendicht )

Deze volvlaksklevende vliesfolie is momenteel het aangewezen alternatief dat zowel voor binnen en buiten kan worden ingezet. ME 508  kan EPDM buiten vervangen en binnen als luchtdichtheidsfolie worden toegepast.

Dankzij zijn variabele sd-Waarde 0,4 tot 20 m blijft het risico op condesatie ook achterwege.

Productvoordelen

  • Volledig zelfklevend met gedeelde schutfolie ( voor snellere werking)
  • Minder product verbruik ( geen lijm nodig)
  • sd-Waarde 0,4 tot 20 m ( varieert dus geen condensatie risico )
  • Geen aanvullende lijmkit benodigd
  • 24 maanden houdbaar
  • Tot -5°C verwerkbaar
  • Vele Breedtes op voorraad : 70mm-100mm-140mm-200mm-250mm-300mm-350mm-400mm-500mm

 


Illbruck FM330 Perfect Elastic Foam

FM330 is een zeer isolerend en luchtdicht een gebruiksklaar elastisch éénkomponent PU

Het schuim volgt voegbewegingen tot >35% en is dus ideaal voor afdichting rond PVC en alu schrijnwerk. FM330  zorgt voor een duurzame isolatie en beschikt ook over bijzondere geluidsisolerende eigenschappen


Productvoordelen

  • Wit
  • MTV >35%
  • Weinig na expansie
  • Verwerkbaar tot –10°C
  • 880ml bus
  • luchtdicht tot 1050Pa ( tussen 2 luchtdichte materialen en over een breedte van 5cm)
  • Geluiddempend 60 dB

 


Productfiches

 

Productfinder (website)



Polyclose 2018 een succes voor tremco illbruck!

Ik ken  Polyclose al van de beginjaren  aldus sales manager Philip De Clercq en heb de beurs zien evolueren tot wat de vakbeurs nu uitstraalt.
Deze editie: “Polyclose 2018 “ was voor illbruck een top-editie. Zowel door het aantal  kwaliteitsvolle bezoekers als de opkomst

Polyclose 2018 is als een wervelwind voorbij gevlogen en geeft het salesteam een flinke boost om meer dan ooit voor onze klant klaar te staan